Taśmy PCV ? poznaj kilka praktycznych sposobów na ich wykorzystanie

Obecnie na rynku jest mnóstwo taśm, które pełnią różne funkcje. Są one niezbędne podczas wykonywania wielu prac budowlanych, wykończeniowych i remontowych. Jednak to także kluczowy element nie tylko w przemyśle budowlanym. Poza nim pełnią także inne ważne zadania. Tak właśnie jest z taśmami PCV. Czym są taśmy PCV oraz jakie spełniają funkcje? Poznaj kilka praktycznych sposobów na ich wykorzystanie.

Czym są taśmy PCV?

Taśmy PCV zostały wykonane z miękkiej folii zrobionej z polichlorku winylu. Pokryte są one klejem, który w głównej mierze składa się z syntetycznego kauczuku. Zapewnia to doskonałe przyleganie i dopasowanie się do każdej powierzchni. Różni się on od klejów stosowanych w tradycyjnych taśmach wieloma kwestiami. Kluczowe jest o wiele mocniejsze powiązanie z folią PCV, co przekłada się na lepszą przyczepność do chronionej powierzchni w odróżnieniu od klasycznych taśm.

Taśmy te na swojej powierzchni posiadają specjalne poprzeczne karby, które umożliwiają łatwe i szybkie oderwanie kawałka o odpowiedniej długości tylko i wyłącznie za pomocą dłoni. Niezwykle skraca to czas pracy oraz czyni ją miłą i przyjemną. Ponadto miejsce, w którym oderwaliśmy fragment taśmy, pozostaje równe, brak tam jakichkolwiek uszkodzeń. Dzięki temu taśma ta od razu jest gotowa do dalszego użycia.

Odpowiednie wykonanie taśm PCV umożliwia stosowanie ich zarówno w użytku zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Są one odporne na wszelkie uszkodzenia oraz na działanie czynników atmosferycznych.

Poznaj kilka sposobów na wykorzystanie taśm PCV

Dzięki wykorzystaniu chlorku winylu, przy produkcji tego rodzaju taśm, spełniają one oczekiwania klientów, specjalizujących się w wielu branżach. Poznaj kilka istotnych możliwości ich zastosowania.

Taśmy PCV są głównie używane w przemyśle elektrycznym, a dokładnie w instalacjach elektrycznych. Wszystko dlatego, że są one bardzo wytrzymałe i odporne na wszelkie uszkodzenia, a także na wilgoć. Stosowana jest w naprawach izolowanych oraz do wiązkowania, oplatania czy owijania kabli i przewodów elektrycznych. Dzięki szerokiemu wyborowi kolorystycznemu można stosować ją do wyznaczania stref i obszarów. Ponadto warto pamiętać, że identyfikowanie za pomocą kolorów jest bardzo ważne w branży elektrycznej.

Oprócz tego produkt ten znajduje zastosowanie w motoryzacji i przy urządzeniach AGD. Używa się go zarówno w wielkich halach produkcyjnych, jak i w domowym zaciszu. Stosowany jest wtedy do łączenia przerwanych kabli, sklejania i naprawiania. Natomiast w budownictwie wykorzystywany jest do wszelkiego rodzaju przewodów, rurek, rur, drutów czy prętów. Co więcej, taśmę PCV można też użyć w sporcie. Świetnie sprawdzi się przy wyznaczaniu dokładnych linii boiska oraz ciągów komunikacyjnych, a nawet przy oznaczaniu na chodnikach, podłogach czy posadzkach stref i obszarów. 

Taśma PCV może być również stosowana w instalacjach grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacji, wodoodpornym uszczelnianiu, a także przy wszelakim wzmacnianiu i umocowaniu.

Planujesz zrobić remont? Koniecznie zaopatrz się w taśmę PCV, która będzie służyć do zabezpieczenia i maskowania przy malowaniu i piaskowaniu ścian. Z tym produktem żaden remont nie jest straszny!

Ciesz się taśmą na długie lata

Produkt ten spełnia wiele różnorakich funkcji, jednak warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Jeśli rolka taśmy nie jest zafoliowana, należy unikać wszelkich jej kontaktów z ostrymi krawędziami.Zabezpieczy to produkt przed niepotrzebnymi uszkodzeniami. Ponadto muszą być one chronione przed kurzem, wilgocią, bezpośrednim nasłonecznieniem oraz oparami rozpuszczalników.Rolki taśmy powinny być przechowywane tylko w oryginalnych opakowaniach, w pozycji leżącej prostopadłej do krawędzi cięcia. Powierzchni, na której są one magazynowane musi być czysta, sucha oraz bez kurzu, tłuszczu, olejów i innych zanieczyszczeń.Temperatura składowania powinna wynosić pomiędzy +15ºC a +25ºC.

Podsumowując, zastosowanie taśm PCV jest ogromne. Szeroki wachlarz spełnianych przez nią funkcji powoduje, że każdy powinien mieć ją w pracy czy w domu. Przecież nigdy nie wiadomo kiedy będzie przydatna. 

Shopping Basket