wycieta tasma na przod

Taśmy Scapa

Zimex - autoryzowany dystrybutor koncernu Scapa

Jednym z najczęściej stosowanych w przemyśle akcesoriów, a jednocześnie bardzo niedocenianym, są wszelkiego rodzaju taśmy. Jako Zimex jesteśmy autoryzowanym dostawcą tego typu produktów marki Scapa Polska. 30-letnie doświadczenie na rynku sprawia, że dostarczane przez nas rozwiązania to również profesjonalne wsparcie i doradztwo zespołu specjalistów. Odporne na działanie szkodliwych czynników i warunków atmosferycznych. Wyroby znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu.

Taśmy Scapa – szerokie spektrum zastosowań

Elektronika, elektrotechnika, transport, drukarstwo, budownictwo, czy szeroko rozumiana produkcja przemysłowa. Wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka jakość mocowań lub połączeń przy pomocy taśmy, produkty Scapa są bezkompromisową propozycją. Oferujemy produkty takie, jak taśmy klejące aluminiowe, taśmy tkaninowe i inne m.in. dla:
  • Elektronika i elektrotechnika
  • Transport
  • Branża BHP
  • Drukarstwo
  • Budownictwo
  • Produkcja przemysłowa
Trzeba zaznaczyć, że każda taśma marki Scapa to efekt precyzyjnego i ściśle kontrolowanego procesu technologicznego, w którym nie ma miejsca na pomyłki. To daje gwarancję niezawodności w zastosowaniach przemysłowych.

Taśmy Scapa – szerokie spektrum zastosowań

Bezpieczeństwo w trakcie prac remontowych i ochrona przed bolesnymi potłuczeniami oraz złamaniami to główne zadania, jakie spełniają taśmy antypoślizgowe. Dzięki pokryciu gęstym ziarnem o równomiernej, wysokiej przyczepności i dużemu współczynnikowi tarcia, zapobiegają poślizgnięciom i sprawdzają się również na pochyłych powierzchniach. Podobną funkcję pełnią specjalistyczne taśmy ostrzegawcze, które dostarczamy wprost od producenta. W łatwy sposób można dzięki nim oznakować przeszkody i wyznaczyć strefy bezpieczeństwa (np. zagrożone wybuchem). Dobrym przykładem jest model Scapa 2721, który wyróżnia się ogromną wytrzymałością, elastycznością i odpornością na wodę oraz inne czynniki atmosferyczne, co pozwala na zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów.

Taśmy samowulkanizujące – izolacyjne i naprawcze

Tam, gdzie ważne jest szybkie i skuteczne uszczelnienie połączeń kablowych i instalacyjnych niezastąpione są nasze taśmy samowulkanizujące–izolacyjne i naprawcze. Odporne na wodę i działanie olejów, sprawdzają się w szerokim zakresie temperatur. Sprawdzone w przemyśle modele Scapa 2501 oraz Scapa 2547 gwarantują ścisłe doleganie w efekcie procesu samowulkanizacji. Pozwalają na zabezpieczenie połączeń przewodów i przyłączy kablowych oraz szereg czynności naprawczych.

Wybór wysokiej jakości taśm przemysłowych

Tymczasowe zastosowania naprawcze, a także możliwość łatwego usuwania śladów sprawiają, że taśmy izolacyjne sprawdzają się idealnie w awaryjnych sytuacjach. Modele, takie jak Scapa 3160, są idealnym wyborem dla szorstkich powierzchni spotykanych w branży medycznie, elektrotechnicznej, ale również sporcie. Logistyka nierozłącznie wiąże się z mozolnym zaklejaniem kartonów i pudełek. Wytrzymałe i elastyczne taśmy PCV – białe i czarne, dostępne w naszym asortymencie, sprawdzają się tam idealnie. Odporne na oleje, smary, promieniowanie UV, wilgoć i wszelkie czynniki spotykane w transporcie, modele Scapa 2702 oraz Scapa 2705 dają Ci pewność, że paczki dotrą do adresata w nienaruszonym stanie.

Poznaj bliżej nasze produkty: