tasmy-fleksograficzne

Taśmy fleksograficzne: sprawdź ich właściwości i zastosowanie

W ofercie Zimex prezentujemy wysokiej jakości akcesoria marki Scapa, które są stosowane na co dzień w przeróżnych branżach. W tym artykule skupimy się na taśmach fleksograficznych wykorzystywanych głównie w przemyśle papierniczym i poligrafii. W sklepie online proponujemy dwa warianty marki Scapa – FLEXO R43010 100 mikronów i FLEXO R43023 200 mikronów. Sprawdź, jakie są najważniejsze właściwości i korzyści zastosowania tego typu artykułów. Poznaj nasz cały asortyment i popraw komfort oraz efektywność pracy w Twoim zakładzie!

Spis treści

Poznaj kluczowe cechy taśm fleksograficznych

Jak już wspomnieliśmy w naszej ofercie proponujemy dwa modele FLEXO R43010 oraz FLEXO R43023. Obie taśmy fleksograficzne Scapa, choć różnią się grubością, są niezwykle wytrzymałe i elastyczne, idealnie dopasowując się do dowolnego kształtu. Ponadto materiał cechuje dobra przyczepność do różnych powierzchni. Produkt jest odporny na działanie czynników zewnętrznych, w tym niskich i wysokich temperatur, wilgotności czy promieniowania UV. Dwustronny model został wykonany na nośniku z przezroczystej folii PP (polipropylenowej) i pokryty klejem kauczukowym. Dodatkowo artykuł zabezpieczono foliową, karbowaną przekładką. Warto zaznaczyć, iż taśma fleksograficzna jest łatwa w montażu i demontażu oraz nie pozostawia śladów kleju na powierzchni.

Zastosowania taśm fleksograficznych w druku

Druk fleksograficzny dotyczy głównie produkcji masowej ilości etykiet przyklejanych na różnego rodzaju produktach. Tego typu wydruki muszą być czytelne oraz charakteryzować się wysoką jakością. Taśmy fleksograficzne są wykorzystywane podczas montażu specjalnych płyt fotopolimerowych przeznaczonych m.in. do formowania, nanoszenia farby czy dociskania do cylindrów lub tulei. To właśnie tego typu produkty w dużej mierze odpowiadają za jakość i wydajność całego procesu odbywającego się w drukarni.

Dlaczego warto postawić na taśmy fleksograficzne?

Właściciele drukarni doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jeśli chcą świadczyć usługi na odpowiednim poziomie, który będzie satysfakcjonujący dla klienta, powinni używać najwyższej jakości materiałów. Zastosowanie specjalistycznych taśm fleksograficznych od marki Scapa z pewnością wpłynie na zwiększenie wydajności i efektywności całego procesu wydruku. Ogromną zaletą tego produktu jest także łatwość aplikacji.

Odpowiednia budowa taśm fleksograficznych niweluje powstawanie pęcherzyków powietrza, które z kolei mogłyby doprowadzić do defektów wydruku lub awarii sprzętu, generując niepotrzebne koszty. Cała konstrukcja jest stabilna, pozwalając na idealne odwzorowanie każdego szczegółu drukowanego projektu. Mocna przyczepność wpływa również na zwiększenie prędkości i wydajności urządzenia drukującego.

Sprawdź ofertę Zimex – dystrybutora taśm Scapa

W sklepie online proponujemy szeroki wybór materiałów marki Scapa o uniwersalnym zastosowaniu. Nasza oferta jest skierowana do przedstawicieli taki branż jak:

  • przemysł papierniczy i poligrafia (taśmy fleksograficzne, antypoślizgowe do wałków, dwustronne klejące do mocowania klisz foto-polimerowych, litograficzne),
  • produkcja reklam i materiałów promocyjnych,
  • elektronika i elektrotechnika (m.in. taśmy izolacyjne PCV),
  • przemysł motoryzacyjny (np. taśmy tkaninowe), 
  • przemysł włókienniczy i tekstylny,
  • przemysł budowlany, drzewny i meblowy.

Ponadto w asortymencie udostępniamy taśmy aluminiowe i kominkowe, naprawcze, ostrzegawcze i BHP oraz uszczelniające i montażowe. Wszystkie produkty Scapa cechuje wysoka odporność na działanie czynników zewnętrznych, w tym m.in. niskich i wysokich temperatur, wilgoci czy promieniowania UV. Nie wiesz, który wariant wybrać? Skontaktuj się z nami – odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy w zakresie doboru odpowiedniego produktu.

Z blogiem Zimex wiesz więcej!

Mamy nadzieję, że udało nam się nieco przybliżyć temat zastosowania taśm fleksograficznych. Zachęcamy również do sprawdzenia naszych pozostałych artykułów publikowanych na firmowym blogu. Wszystkie wpisy zawierają branżowe informacje oraz porady wraz z krótkimi opisami produktów marki Scapa, które udostępniamy w naszym sklepie. Ekspercka wiedza, wysokiej jakości materiały od sprawdzonego producenta oraz fachowe doradztwo – to wszystko znajdziesz na stronie zimexscapa.com.pl!

Shopping Basket