duct-tape

Duct tape – dlaczego warto mieć ją zawsze pod ręką?

Stosuje się je w domach, małych zakładach i wielkich fabrykach… Wszelkiego rodzaju taśmy wykorzystuje się w najróżniejszych celach, w tym m.in. jako produkt naprawczy lub łącznik. Wśród najpowszechniej używanych znajduje się taśma tkaninowa, z angielskiego nazywana duct tape. To narzędzie pozwalające wykonać najróżniejsze zadania. Dlatego można je znaleźć m.in. w domowych skrzynkach narzędziowych, jak i w instrumentarium profesjonalistów. Poznaj je lepiej już teraz!

Spis treści

Poznaj najważniejsze właściwości duct tape

Powiedzmy wpierw, czym jest duct tape. Otóż taśma tkaninowa, nazywana także szarą, to rodzaj produktu, jaki powszechnie wykorzystuje się m.in. w naprawach i konserwacji różnych obiektów. Powstaje ona z wysokiej jakości tkaniny pokrytej klejem. Cechuje się elastycznością i trwałością. W zależności od materiału i typu użytego preparatu klejącego może być odporna również na różne czynniki atmosferyczne, w tym wilgoć czy niskie lub wysokie temperatury.

Dzięki swoim właściwościom, w tym przede wszystkim wytrzymałości, znajduje szerokie zastosowanie w mniej i bardziej skomplikowanych zadaniach. Taśmy Scapa powszechnie są używane zarówno w domach, jak i w firmach. Poniżej opisujemy szerzej przykładowe wykorzystanie.

Zastosowanie w warunkach domowych

W mieszkaniu nie zawsze dysponuje się środkami, które pozwalają np. szybko naprawić lub uszczelnić wybraną instalację. Dlatego, gdy pojawia się awaryjna sytuacja, taśma tkaninowa stanowi jeden z podstawowych sposobów na zaradzenie jej. Można ją użyć do tymczasowego zaklejania m.in. pęknięć na rurach lub nawet na ścianach. Doskonale sprawdza się np. w sytuacji, gdy rozerwaniu uległy materiały, w tym m.in. poszycie namiotu czy parasola.

Ponadto z jej pomocą połączy się rozmaite elementy. Przykładowo – w ten sposób złączysz meble ogrodowe, aby nie przesuwały się względem siebie. Bywa także niezastąpiona np. w uszczelnianiu instalacji hydraulicznych w pojazdach czy innych urządzeniach w domu. Innymi słowy – taśma tkaninowa sprawdzi się prawdopodobnie w każdym zadaniu, jakie tylko dla niej wymyślisz.

Zastosowanie w środowisku przemysłowym

W fabrykach, warsztatach i innych zakładach pracy produkt ten w pełni odsłania swoje możliwości. Z jednej strony – przykładowo – taśmy tkaninowe Scapa mogą być efektywnym zabezpieczeniem dla różnych powierzchni przed uszkodzeniem. Są na tyle trwałe, że mogą chronić np. blaty przed zarysowaniem przy silnym oddziaływaniu mechanicznym.

Z drugiej – mogą być wykorzystywane również do uszczelnienia szwów i zalepiania dziur w elementach różnych instalacji, chroniąc przed wyciekiem gazów czy płynów. Często używa się ich do rozmaitych napraw, w tym m.in. pęknięć nawierzchni, co chroni je przed dalszym uszkodzeniem czy wypadkami. Z ich pomocą łączy się też wybrane przedmioty w zestawy. Służą np. do tworzenia wiązek przewodów i ich montażu.

Tkaninowe taśmy Scapa w ofercie Zimex

W sklepach z produktami technicznymi można znaleźć wyroby różnych marek. Łatwo zauważyć, że na ich tle wyróżniają się taśmy Scapa. Marka ta słynie z wytrzymałych akcesoriów. Są one bardzo wytrzymałe, dzięki wykorzystaniu mocnych włókien tkaniny (w tym m.in. bawełny i poliestru). Charakteryzują się również silną przyczepnością, wynikającą z zastosowania najwyższej jakości klejów, zdolnych wiązać je z metalem, plastikiem czy nawet szkłem.

W końcu – taśmy te są wszechstronne i łatwe w użyciu. Łatwo się je docina do pożądanego wymiaru czy kształtu. Wybrane propozycje tego producenta wykazują też dużą odporność na szereg negatywnych czynników, w tym m.in. wilgoć, promieniowanie UV czy oddziaływanie chemiczne.

Wśród nich wyróżnia się taśma tkaninowa Scapa 3160. Została ona powleczona polietylenem, co zapewnia jej trwałość. Naturalny kauczukowy klej zapewnia silną przyczepność. Łatwo rozedrzesz ją ręką, a mimo to – ma dużą wytrzymałość. Z jej pomocą można m.in. maskować wybrane elementy, uszczelniać szyby wentylacyjne czy łączyć tyły szaf.

Zimex – postaw na profesjonalne rozwiązania

Wybierając produkty dostępne w naszym sklepie, masz gwarancję, że wybierasz taśmy tkaninowe najwyższej jakości. Proponujemy akcesoria, które przydadzą Ci się w najrozmaitszych okolicznościach – tak w domu, jak i w firmie. Pamiętaj, że każdy wyrób ma własne, unikatowe właściwości. Przeglądając więc taśmy Scapa, zwróć uwagę na ich parametry oraz potencjalne zastosowanie. Jeśli masz wątpliwości co do zakupu – skontaktuj się z nami.

Shopping Basket